תפריט

השאירי פרטים

הטיפים שלי

 1. להפסיק לעקוב בפייסבוק \ Reddit \ רשתות חברתיות אחרות אחר דברים שאני לא צריך, דברים שעושים רע או דברים שמוציאים אותי ממיקוד. 
 2. לא להישאר במיטה. תמיד דברים נראים ומרגישים יותר רע כשאתה שוכב במיטה ולא עושה כלום.
 3. לא לחשוב ולסבול על מה שהיה, אלא להתרכז במה כן אפשר לעשות כדי לשפר את המצב.
 4. תמיד לצאת מנקודת הנחה שאתה לא יודע הכל. שאתה לא הכי טוב והכי חכם ומכל אדם יש מה ללמוד.
 5. אל תקווה שדברים יקרו - תגרום לכך שדברים יקרו.
 6. לדבר בנועם ובשפה נעימה לאוזן. לא להרים את הקול גם אם הצד השני מרים את הקול.
 7. אושר הוא לא יעד לשאוף אליו, זה משהו שאפשר למצוא ברגע הנוכחי.  אל תמנע מעצמך אושר כי אין לך עדיין את מה שאתה חושב שאתה צריך כדי להיות מאושר. מקור

אנקדוטות מעוררי השראה

 • בן קינג - מעיד במשפט של ג'וני דפ ומדבר בנועם וברוגע. מכבד אנשים. כשמוזכרת 'מנקה' הוא דואג לתקן את עורך הדין ולהגיד 'אשת משק בית'.
 • לוקה מודריץ' - במשחק הגמר נגד ליברפול הוא נראה עייף, אבל ממשיך לתת כל מה שיש לו.
 • נפתלי בנט - כשהוא פרש היה סרטון יוטיוב שבו אנשים אומרים עליו דברים טובים. צריך לשאוף להיות בן אדם, שבסופו של דבר, אומרים עליו דברים טובים.
 • אלי אוחנה - בתכנית "זו אגדה" מספר פעם אחר פעם שהוא קיבל החלטות אמיצות ולא פחד מלהיכשל כי "מה כבר יקרה אם יכשל?". במשחקו הראשון בבוגרים הוא כל דקה נפל ובקהל אמרו עליו דברים. 
 • סמוך על סול עונה 6 פרק 2 סצנה אחרונה - כסף צריך לקחת בכובד ראש. חוסר כסף יכול להוביל את החיים למסלול לא נעים ולהשחית.
 • השופטת ג'ודי - כסף יכול להוביל להמון בעיות ווויכוחים. לשמור כסף ליום סגריר.
 • טום קרוז - לא להיות שלילי, גם אם המצב קשה, לא לקטר, זה יעבור. אנשים עוברים דברים קשים, זה רק אתגר אחד במהלך הדרך (מקור).
 • ערן זהבי - להמון אנשים יש רצון. השאלה כמה אורך רוח יש לנו כדי לשמור על הרצון הזה לאורך זמן ובסיטואציות מסוימות. בנוסף, חשוב להישאר צנוע ולא משנה מה התפקיד שמוטל עליך, קטן ככל שיהיה, להשתדל לעשות אותו על הצד הטוב ביותר. (מקור)
 • מיליון דולר בייבי - עבודה קשה זה עבודה קשה. לא חוכמה להשקיע רק כשנוח, כדי להשיג את המטרות צריך לסבול וזה חלק מהתהליך. מי שמצליח עובד קשה.
 • הסנדלר - דקה 15 - הדברים הפשוטים בחיים, אפילו עבודה של סנדלר, יכולים להיות יפים.

לא להיות מקובע על רגשות כדי "להוכיח" משהו

בראיון של מייקל רוזנבאום עם ג'יימס מאסטרס הוא מספר שהצוות הניהולי אכזב אותו וחילק הבטחות מבלי לקיים, טום וולינג ניגש אליו ואמר לו "אני שם לב שאתה לא עצמך, שאתה לא מחייך וצוחק אלא פשוט עושה את העבודה שלך והולך לקרוואן".הוא הוסיף "לא איכפת להם מזה. לא איכפת להם אם אתה שמח או עצוב כל עוד העבודה מתבצעת. אז בהתנהגות הזאת אתה רק מעניש את עצמך".

יש פה מוסר השכל מאוד חשוב - לפעמים אנחנו שומרים את עצמינו במצב של כעס או פגיעה כדי שמישהו יבחין בזה, אבל אם לאותו אדם לא איכפת באמת, צריך לדעת לשחרר ולדאוג לאושר של עצמנו ולא למה שאותו אדם ייראה בכם.

הוספת תגובה

למעלה